DSC_4087

Z radością pragniemy poinformować, że w wyniku dzisiejszego głosowania Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, negatywna opinia do naszego wniosku została odrzucona większością głosów. W związku z powyższym, mieszkańcy Białegostoku w tegorocznym konkursie Budżet Obywatelski 2017 będą mogli oddać swój głos na akcję Białystok Buduje Strzelnicę.

Wątpliwości dotyczące kwestii formalno-prawnych zostały wyjaśnione, co było rezultatem zrozumienia potrzeby budowy takiego obiektu zarówno przez członków Komisji, jak i Zarządu Mienia Komunalnego, który w odpowiedzi na nasze uwagi dotyczące kosztów budowy strzelnicy oraz nakładów koniecznych zaproponował rozsądne rozwiązanie polegające na rozłożeniu inicjatywy na etapy i dodatkowym zasileniu jej środkami z budżetu miasta na renowację obiektu.

Dziękujemy mediom za pomoc w jeszcze większym zainteresowaniu sprawą opinii publicznej, członkom Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego, za zrozumienie i wsparcie w uargumentowaniu zasadności naszej inicjatywy oraz Zarządowi Mienia Komunalnego za zdroworozsądkowe podejście do problemu, co umożliwiło znalezienie satysfakcjonującego wszystkie strony rozwiązania.

Gratulujemy, wreszcie, współpracownikowi naszej Fundacji, mecenasowi Andrzejowi Pancewiczowi, który dając popis wysokich zdolności retorycznych, w filmowym niemal stylu, wywalczył pomyślne zakończenie sprawy.

Już niebawem więcej informacji o akcji Białystok Buduje Strzelnicę. Do usłyszenia!