O nas

Jesteśmy pasjonatami strzelectwa sportowego, militariów oraz historii. Kształtujemy w sobie poczucie obowiązków patriotycznych, działając w oparciu o wartości chrześcijańskie. Zależy nam na tym, aby każdy czuł obowiązek wobec swojej Ojczyzny – Polski, która jest zbiorem wspólnych wartości, doświadczeń ludzi żyjących przed nami, obecnie oraz w przyszłości. Abyśmy pozostawili w spadku naszym przyszłym pokoleniom Polskę silną, nowoczesną, szanującą własną historię i z zagwarantowanym jej należytym miejscem w Europie.

Dowiedz się więcej!

Więcej

Budujemy strzelnicę!

Nie może być ona jednak miejscem hermetycznie zamkniętym dla wąskiej grupy posiadaczy broni. Nie może też być komercyjną maszynką do zarabiania pieniędzy. Strzelnice i środowiska strzeleckie w obecnie niepewnych czasach muszą wziąć na własne barki duży ciężar obowiązków związanych nie tylko z propagowaniem strzelectwa sportowego ale przede wszystkim kształtowaniem postaw proobronnościowych. Strzelnice oraz strzelcy powinni mieć misję!

Białystok jest blisko 300 tysięcznym miastem położonym w centrum Europy. Kontynentu, w którym do niedawna (jak nam wmawiano), nie do pomyślenia była jakakolwiek zbrojna rewizja granic lub realne i wręcz namacalne zagrożenie agresją ze strony sąsiada. W związku z tym nie da się uciec od geopolityki w kontekście usytuowania naszego miasta w regionie.


Zanim odpowiemy sobie na pytanie „Dlaczego Białystok potrzebuje strzelnicy?”, musimy nakreślić o jaką strzelnicę nam chodzi. Naszym głównym celem jest realna praca na rzecz stworzenia bazy technicznej, czyli budowy strzelnicy sportowej, otwartej i przyjaznej wszystkim mieszkańcom Białegostoku i okolic.


Planowana infrastruktura strzelecka w założeniu ma być solidnym fundamentem dla wspierania lokalnych inicjatyw strzeleckich, paramilitarnych oraz harcerskich. Tworząc bazę szkoleniową, będziemy wspierać każdą aktywność dążącą do poprawienia obronności naszego regionu, chociażby poprzez odtworzenie Obrony Terytorialnej.

Otóż strzelnica powinna być miejscem dostępnym dla każdego. Od pracownika „mundurówki” po zwykłego „Kowalskiego”. Jako organizacja pozarządowa, mająca na celu między innymi wspieranie postaw proobronnościowych, świadomie rezygnujemy z wyłącznie komercyjnego charakteru prowadzonej działalności. Nasze oddolne zaangażowanie jest gwarantem „misyjności” podjętego przedsięwzięcia. Jak wykazują ostatnie badania, Polacy w razie potrzeby chcą bronić Ojczyzny, jednak niestety nie zawsze wiedzą jak. Luki w podstawowym wyszkoleniu obsługi broni Polaków, nie jest w stanie wypełnić żadna ustawa, ani jakiekolwiek rozporządzenie. Musimy o to zadbać sami!

Broń w Europie

Polityka dostępu do broni w Polsce doprowadziła do tego, że jesteśmy prawie najbardziej rozbrojonym krajem w Europie (3. od końca)! Poniższe dane przedstawiają ilość sztuk broni na 100 obywateli, w poszczególnych krajach.
0 Polska
0
Ukraina
0
Niemcy
0
Szwajcaria

Dlaczego w Białymstoku potrzebna jest strzelnica?

 • Polacy jako naród z wielkimi tradycjami posiadania a także posługiwania się bronią przez wieki (za sprawą zaborców i okupantów), zostali sprowadzeni do roli niewolników. Wszak właśnie niewolnika w pierwszej kolejności pozbawia się broni. Chcemy przypomnieć Polakom ich wielkie dziedzictwo jakim jest posiadanie i umiejętność odpowiedzialnego posługiwania się bronią. Mało jest nacji we współczesnej Europie, które tak jak Polacy, mają wielką i wspaniałą tradycję oręża. Jak pokazuje historia, nieraz potrafiliśmy robić z tego użytek, nie tylko na własne potrzeby ale także udzielając niezbędnej pomocy tym, którzy jej potrzebowali.
 • Bezpieczeństwo narodowe to nie tylko służby, wojsko i liczba sprzętu. To przede wszystkim świadomi obywatele, którzy w razie potrzeby są w stanie obronić małą ojczyznę, rodzinę czy sąsiada. Strzelnica sportowa w Białymstoku będzie miejscem sprzyjającym rozwojowi umiejętności strzeleckich każdego z osobna. Jednak największy nacisk chcemy położyć na współpracę z organizacjami paramilitarnymi oraz harcerzami, których członkowie z pobudek patriotycznych, poświęcają własny czas i pieniądze na organizowanie się oraz wspieranie obronności naszego kraju. Zdajemy sobie sprawę z tego, że często tego typu organizacje napotykają na bariery, które uniemożliwiają im podnoszenie swoich umiejętności. W możliwie największy sposób chcemy przełamywać te bariery.
 • Przeciętnemu Policjantowi w Polsce przysługuje statystyczne 20 sztuk pocisków w ramach rocznego treningu strzeleckiego. Dla porównania, statystyczny strzelec sportowy, w ciągu roku wystrzeliwuje kilka tysięcy sztuk amunicji. Jesteśmy przekonani, że policjanci oraz inni pracownicy służb mundurowych, znając powagę wykonywanych przez siebie obowiązków, chcieliby szkolić się na własną rękę poza miejscem pracy. Często nie pozwalają im na to ograniczenia finansowe a także brak odpowiednich miejsc do treningu. Chcielibyśmy im w tym pomóc. Strzelnica sportowa, prowadzona przez naszą fundację, stara się pozyskiwać środki pieniężne od sponsorów oraz instytucji publicznych. Owe pieniądze, przeznaczane będą na dofinansowanie tego typu szkoleń, co w konsekwencji obniży koszty treningu do minimum.
 • Strzelectwo sportowe to fantastyczny sposób na spędzanie wolnego czasu dla całych rodzin! Tworząc nowoczesną infrastrukturę oraz przyjazne środowisko strzeleckie, będziemy w stanie pomóc Tobie, Twoim bliskim i znajomym na niezapomniane spędzenie wolnego czasu. Co najważniejsze – burzymy mit o strzelectwie jako sporcie dla „bogatych” i „wpływowych”. Z naszej wiedzy, doświadczenie i pomocy może skorzystać każdy praworządny obywatel. A to wszystko za mniej niż wyjście do kina!
 • W Białymstoku brakuje strzelnicy, do której dostęp nie zamykałby się w ramach wąskiego środowiska. Chcemy to zmienić! W naszym otoczeniu są setki strzelców sportowych, którzy wspólnie rozwijają swoją pasję i z chęcią pomogą Ci w stawianiu pierwszych kroków w strzelectwie sportowym. Organizujemy wiele zawodów (strzelnica Forty w Piątnicy), podczas których możemy rywalizować między sobą. Ponadto aranżujemy mnóstwo spotkań tematycznych ze znanymi osobistościami, projekcji filmowych, podczas których mówimy o historii Polski, polityce, geopolityce, kulturze, strzelectwie, militariach.

Cytaty…

 • Perykles

  Bardziej lękam się naszych błędów niż osiągnięć wroga.

  Perykles

 • A. Mickiewicz, Pan Tadeusz: Księga IX, w. 743–746

  Lachy braty! Oj, biada mnie, żem nie miał choć jednej armaty! Dobrze mówił Suworow: Pomnij, Ryków kamrat, Żebyś nigdy na Lachów nie chodził bez armat!

  A. Mickiewicz, Pan Tadeusz: Księga IX, w. 743–746

 • Robert A. Heinlein

  Nie ma czegoś takiego jak niebezpieczna broń. Są tylko niebezpieczni ludzie.

  Robert A. Heinlein

 • Prof. R. Jakubczak

  …to nie obronność dużo kosztuje, lecz za bezbronność płaci się najwyższą cenę…

  Prof. R. Jakubczak

 • Łacińskie przysłowie

  Si vis pacem, para bellum – Chcesz pokoju, szykuj się do wojny

  Łacińskie przysłowie

Kontakt

Skontaktuj się z nami i wesprzyj naszą inicjatywę!
Adres: 15-084 Białystok ul. Orzeszkowej 32 lok. 413
Telefon: +48 511-701-291